پنجمین همایش مدیریت رسانه همزمان با دومین همایش سواد رسانه ای در تالار سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه نوزدهم آبانماه برگزار شد.

#گزارش کامل پنجمین همایش مدیریت رسانه" را از اینجا ببینید.

بمنظور برنامه ریزی و چگونگی تحقق اجرای جوایز استادان دکتر علی اکبر فرهنگی و دکتر باقر ساروخانی جلسه ای روز یکشنبه 21 آبان ماه  با حضور این بزرگان و برخی اعضای هیئت علمی همایش بین المللی مدیریت رسانه؛  استادان دکتر محمود اسعدی، دکتر حمید رضاحسینی دانا، دکتر محسن بنی هاشمی، دکتر امید مسعودی، دکتر محمد میناوند، دکتر سعید سرابی ، دکتر بشیر حسینی، مهندس باقر مروی،استاد کاظمی دینان،  دکتر حسن نجفی سولاری، دکتر داوود نعمتی انارکی و دکتر فیروزنعیم برگزار شد. در ابتدا دکتر محمود اسعدی با اشاره به گزینش 238 شخصیت به عنوان چهره ماندگار در عرصه های علمی-فرهنگی و هنری یادآور شد تا کنون چندین جایزه بنام استادانی که «چهره ماندگار» شدند  نامگذاری و هر ساله  به واجدین شرایط اعطاء می شود از جمله جایزه دکتر علیرضا یلدا، جایزه دکتر محمدعلی کاردان، جایزه دکتر فتح الله مجتبایی،  جایزه دکتر رضا داوری و جایزه دکتر کاظمی آشتیانی که برخی از آنها بین المللی و در سطح جهانی شاخص شده اند

در این جلسه مقرر شد جوایز در حوزه دانشگاهی و علمی-کاربردی با موضوع مدیریت رسانه و جامعه شناسی ارتباطات طراحی گردد و کمیته های علمی اجرایی تشکیل و ممیزات و مشخصات آن بررسی و به اطلاع  علاقمندان برسد.

گفتنی است جایزه دکتر علی اکبر فرهنگی و دکتر باقر ساروخانی توسط دکتر  محمود اسعدی رئیس همایش بین المللی مدیریت رسانه پیشنهاد و با تصویب هیئت علمی همایش و دیگر صاحب نظران مدیریت رسانه و علوم ارتباطات همزمان با برگزاری پنجمین همایش بین امللی مدیریت رسانه  در سال 1397 اجرایی خواهد شد.

چهارمین همایش بین المللی مدیریت رسانه هشتم آبان ماه در دانشگاه  صدا و سیما برگزار می شود. علاقمندان می توانند به سایتhttp://media.iranelites.com  جهت ارسال مقالات مراجعه نمایند. گفتنی است موضوع های اخلاق حرفه ای رسانه ای، اقتصاد رسانه،  برنامه ریزی و سیاستگذاری رسانه  و  نسخه رسانه ای اقتصاد مقاومتی  از جمله محورهای همایش چهارم است به مقالات برگزیده ضمن اعطای گواهینامه  در دو فصلنامه علمی-پژوهشی رادیو تلویزیون به سردبیری دکتر باقرساروخانی و فصلنامه رسانه دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها منتشر خواهد شد.  کارگاههای آموزشی کاربردی نیز همزمان با همایش برگزار می شود.

مقالات برگزیده چهارمین همایش بین المللی  مدیریت رسانه در فصلنامه  علمی –پژوهشی "رادیو تلویزیون" منتشر می شود . دکتر باقر ساروخانی استادممتاز دانشگاه تهران و سردبیر این فصلنامه در شورای سیاستگذاری چهارمین همایش بین المللی مدیریت رسانه اعلام کرد یک شماره ویژه فصلنامه "رادیو و تلویزیون" به درج مقالات  برگزیده  این همایش که توسط اعضای هیئت علمی  و دوارا ن شاخص ارزیابی خواهد شد اختصاص می یابد. گفتنی  است  پس از سه دوره برگزاری، چهارمین  همایش  آبانماه سال جاری همزمان با نمایشگاه مطبوعات  برگزار می شود

سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه صبح شنبه پانزدهم آبان ماه با حضور استادان، صاحب نظران رسانه در فرهنگسرای رسانه برگزار شد. دکتر علی اکبر فرهنگی بنیان گذار مدیریت رسانه، دکتر باقرساروخانی استاد ممتاز دانشگاه تهران، دکتر محمود اسعدی استاد دانشگاه تربیت مدرس و رئیس همایش، دکتر حسینی دانا دبیرعلمی همایش، دکتر محسن بنی هاشمی استاد دانشگاه صدا و سیما، دکتر صدیقه ببران استاد دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر محمدعلی حکیم آرا استاد روان شناسی اجتماعی، دکترسیدحسین ابطحی  استاد ممتاز دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر محمدمهدی لبیبی پژوهشگر و مدرس ارتباطات، دکتر نجفی سولاری استاد رسانه های دیجیتال و دکتر امید جهانشاهی و علیرضا تاجریان با سخنرانی، کارگاه های آموزشی و مقاله به ارائه تازه ترین مطالب در حوزه مدیریت رسانه در ایران پرداختند.

در بخش نخست همایش دکتر محمود اسعدی با اشاره به برگزاری همایش های اول و دوم در سال های 1393 و 1394 گفت: هدف اصلی این همایش ها ایجاد پلی بین سازمان های رسانه ای و دانشگاه ها بمنظور تعامل فعال و بهبود وضعیت رسانه ها در ایران است و امروز با حضور شخصیت های  شاخص رشته مدیریت رسانه و ارتباطات انشاء الله مهمترین مسائل مدیریت رسانه تبیین و ارزیابی می شود. اسعدی با اشاره به لزوم تحول در سازمان های رسانه ای  به دو بعد ساختار و مدیریت منابع انسانی در سازمان اشاره کرد و گفت با تغییرات اساسی تکنولوژی و تحولات جوامع انسانی بایستی در فرم و محتوا و در نحوه مدیریت سازمان های رسانه ای تغییرات بنیادی صورت پذیرد چرا که اکنون شیوه های سنتی مدیریتی در سازمان های حرفه ای و خلاق
،  کارایی ندارد. او اضافه کرد برای اثربخشی سازمان های رسانه ای چابکی، یادگیرندگی، خلاقیت و توجه خاص به نخبگان ضروری است. امروز در جهان رسانه ها این نخبگان هستند که عهده دار انسجام دهی جوامع هستند آنها عهده دار تخصیص منابع و سرمایه ها در کل جامعه هستند و اینکار از طریق رسانه ها اعمال می شود. آنها با تزریق احساس در ذهن توده ای جامعه به همسان سازی رفتار مردم می پردازند. نکته ای که به افراد آنقدر آزادی و اختیار می دهد که آنها قادر به تصمیم گیری نمی شوند بدین روی از دیگران می خواهند که به جای آنها تصمیم بگیرند. در سازمان های رسانه ای سنجش مسایل چون بصورت کیفی است بایستی از منطق فازی استفاده شود در این فضای عدم قطعیت، منطق فازی کاربرد دارد. بنابراین ما در فضای رسانه ای از الگوی چند ارزشی در مقابل دو ارزشی بهره می بریم. سپس دکتر باقرساروخانی استاد ممتاز جامعه شناسی ارتباطات به موضوع کودک و رسانه پرداخت و گفت: جلوه خوبی از مجری‌های برنامه های کودک به نمایش گذاشته شود؛ چرا که آنها الگوی بچه‌ها می‌شوند.

بحث ضرورت ایجاد رسانه‌ای برای کودکان از سال 1353 مطرح شد و بعد کتاب کودک و رسانه منتشر شد و این موضوع مورد توجه قرار گرفت که رادیو و تلویزیون در برنامه‌های خود چه پیامی برای کودکان دارد.

در دنیای امروز باید برای برخی فیلم‌ها هزینه‌ای پرداخت کرد و برخی دیگر رایگان هستند که معمولا فیلم‌های رایگان، در دل خود اهداف فرهنگی دارند که نباید از آن غافل شد.

دکتر ساروخانی تصریح کرد: در بحث کودک و رسانه، چند موضوع مورد بحث و توجه است. اولین موضوع این است که کودک کیست؟ کودک مخاطب خاصی است. موجودی است که دروازه های ذهن فرهنگی اش باز است. دفاع ذهنی ندارد. شخصیت اساسی و پایداری در آنها شکل نگرفته است.

وقتی کودکی پیامی می‌شنود نه تنها در ذهن بلکه در عمل پیاده می کند. قدرت اندیشیدن و قوام ذهنی هنوز درآن وجود ندارد و اندیشه ها را سریع پیاده سازی می‌کند.

کودکان فضای تخیلی و باز دارند و تحملشان آن چنان نیست که فضا را کنترل کنند. بچه‌ها خوب می‌بینند و من همیشه توصیه کرده‌ام که جلوه خوبی از مجری‌ها به نمایش بگذارید؛ چرا که ایشان، الگوی بچه‌ها می‌شوند.

دکتر ساروخانی با طرح این سوال که، مدیریت رسانه در قبال کودک چه هدفی را باید نشانه بگیرد؟ اظهار کرد: تقویت هوش عقلانی و هوش هیجانی هدفی است که در رسانه برای کودکان باید دنبال شود. در قرآن به زیبایی به این نکته اشاره شده است که خداوند خطاب به پیامبر می‌فرماید: بشارت بده به بندگان که همه پیام‌ها را بشنود و از بهترین آنها، تبعیت کنند.همه چیز بر حول همین هوش عقلانی، قرار می گیرد که اول شک کنید و بعد بپذیرید.

وی افزود: هوش هیجانی هم هدف بزرگی است که بر اساس انسان‌هایی تربیت می‌شوند که بتوانند ارتباط هایشان را مدیریت کنند و بتوانند هم دیگر را دوست داشته باشند.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: مدیریت رسانه، مدیریت چهارراهی است و باید همه جوانب را درنظرگرفت. آیا می توانیم به کودکی چهار ساعت خوراک ذهنی بدهیم و آیا این ظرفیت وجود دارد.

وی گفت: یکنواختی برای کودک می تواند آسیب زا باشد و پیام را گوش نکند. باید از ابزارها و رنگ های خاصی در انتقال پیام به مخاطب استفاده کرد.

ساروخانی اظهار کرد: به نظر من رسانه برخورد غریزه و فرهنگ است. غریزه چیزی است که در ذهن او وجود دارد و فرهنگ چیزی است که می خواهیم در ذهن او بگذاریم.

آنگاه دکتر علی اکبر فرهنگی بنیان گذار رشته مدیریت رسانه در ایران به تشریح چگونگی تاسیس این رشته در دانشگاه ها پرداخت و گفت ما برای دوره دکتری این رشته 84 واحد پیشنهاد کردیم ولی بعد به 60 واحد تقلیل یافت و حالا فقط 18 واحد شده است. روشن است که با این واحدها نمی توان کل مطالب را ارائه کرد و بایستی دانشجویان خود تلاش مضاعف داشته باشند. در حقیقت این رشته چون چند رشته ای است دانشجو باید به جامعه شناسی، روانشناسی، فلسفه، ادبیات و منطق نیز آشنا باشد. این رشته بغایت مشکل است و از طرفی چون در مقام مدیریت و ریاست باید کار صورت بگیرد خواهان زیاد دارد و این باعث می شود که در برخی  مواقع متخصصان رسانه در مصدر امور قرار نگیرند. دکتر فرهنگی استاد ممتاز دانشگاه تهران تاکید کرد من مطمئنم آینده رشته مدیریت رسانه بسیار مطلوب است و من خیلی خوشبختم که در چند سال پیش رو متخصصان رشته مدیریت  رسانه جایگاه   واقعی خود را بیابند. او سپس به سوالات حاضران پاسخ گفت و در ادامه دکتر سیدحسین ابطحی استاد ممتاز دانشگاه علامه طباطبایی کارگاه آموزشی تحت عنوان « مستندسازی تجربیات مدیران و کارشناسان رسانه در راستای مدیریت دانش» را برپا کرد و استادان و دانشجویان و اهالی رسانه با استقبال از این طرح به ارائه تجربه های خود پرداختند. دکتر مهدی لبیبی نیز در کارگاه دیگری تحت عنوان « کاربرد روش‌های تحقیق در پژوهش‌های مدیریت رسانه» به بیان چگونگی تحقیق در رشته مدیریت رسانه پرداخت که موجب تبادل نظر میان حاضران شد. دکتر محسن بنی هاشمی با ارائه مقاله ای درخصوص  چشم انداز اینترنت در سال آینده پرداخت که بیش از چهار میلیارد مخاطب  دیگر را در برخواهد گرفت. دکتر حسینی دانا نیز به ممیزات اقتصاد رسانه تا سال 2020 پرداخت و مشخصات دوازده گانه ای را برشمرد. دکتر محمدعلی حکیم آرا روانشناس اجتماعی  نیز به تشریح مخاطب و مختصات آن پرداخت و خواهان بحث های نو ، متناسب با جهان رسانه ای جدید شد. دکتر نجفی سولاری استاد دانشگاه و از مدیران رسانه ملی به تشریح موقعیت مدیریت در تلویزیون پرداخت و دوره چهارم آن را سخت ارزیابی کرد. آقای فرهمند از دانشجویان دکترای مدیریت رسانه  نیز از نحوه استخدام استادان که زیر چهل ساله اند انتقاد و تاکید کرد که باید از مدیران با تجربه در رسانه هادر دانشگاه ها استفاده کرد چرا که در دنیا معمول است استادان این رشته از افراد بالای 50 سال استفاده شود.

مدیریت رسانه به عنوان دانشی نو و پویا درصدد تحول کیفی در نحوه تعامل "رسانه" و "مدیریت" توامان به منظور اقناع مخاطب در عرصه های نو، بدیع و خلاق است. با توجه به کمبود منابع در رشته مدیریت رسانه انتظار می رود این کتاب-که گزیده مجموعه مقالات دومین همایش بین المللی مدیریت رسانه است-تاحدودی مشکل دانشجویان این رشته را مرتفع کند.

گفتنی است این کتاب در 430 صفحه به اهتمام دکتر محمود اسعدی منتشر شد. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 88477191 تماس حاصل نمایند.

کتاب "مدیریت رسانه  و مخاطب فعال" به اهتمام دکتر محمود اسعدی در 420 صفحه منتشر شد. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از مراکز فروش، با شماره 88477191 تماس حاصل نمایند.

همزمان با برگزاري سومين همايش بين المللي مديريت رسانه کتاب هاي «مديريت رسانه و مخاطب فعال» و «چشم انداز مديريت رسانه» به اهتمام دکتر محمود اسعدي در 900 صفحه منتشر شد.
 به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از دبيرخانه سومين همايش بين المللي مديريت رسانه، با توجه به کمبود منابع در رشته مديريت رسانه انتظار مي رود اين دو کتاب – که گزيده مجموعه مقالات دومين همايش بين المللي مديريت رسانه است- تا حدودي مشکل دانشجويان اين رشته  را مرتفع کند. گفتني است کتاب «مديريت رسانه و سازمان هاي خلاق» نيز پيش تر به کوشش دکتر اسعدي منتشر شده است. همچنين  کتاب هاي  «نخبگان و تلويزيون»، «پژوهشي در مدريريت رسانه» و کتاب «روزنامه نگاري عملي» از ديگر تاليفات وي است که در آن ها به بررسي چگونگي مديريت رسانه در صدا و سيما و مطبوعات پرداخته و در  دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

به مناسبت سومين همايش بين المللي مديريت رسانه، دکتر محمود اسعدي ماهنامه چهره هاي ماندگار ويژه مديريت رسانه را مجددا منتشر ساخت.
به گزارش خبرگزاري آريا، در اين ويژه نامه برخي کتاب هاي منتشر شده در رشته مديريت رسانه همراه با گفتگوها، مقالات و نظرات تني چند از استادان اين رشته انتشار يافته است. گفتگوي مفصلي با دکتر علي اکبر فرهنگي بنيان گذار رشته مديريت رسانه تحت عنوان "چگونگي پيدايي مديريت رسانه در ايران"، مقاله استاد باقر ساروخاني استاد ممتاز دانشگاه تهران با عنوان "پنل سازي، شيوه اي در مديريت اقناع رسانه اي مخاطبان سخت"، گفتگو با پروفسور حميد مولانا با عنوان "آيا روي خط هستيد؟ "گفتگو با نيل پستمن نظريه پرداز ارتباطات و رسانه و نويسنده کتاب "زندگي در عيش و مردن در خوشي"،  پژوهش هاي دانشجويي در "چيستي مديريت رسانه" و "آشنايي با رشته مديريت رسانه در دانشگاه هاي ايران" همراه با گزيده نظرات استادان؛ دکتر وحيد عقيلي، دکتر سهيلا بورقاني، دکتر شهلا بهرامي، دکتر محمد مهدي لبيبي، دکتر حميدرضا حسيني دانا، دکتر مجتبي اميري، دکتر اميرعبدالرضا سپنجي، دکتر محمود اسعدي، دکتر مسعود غلامپور و آقاي محمدحسين صوفي آمده است.
 ماهنامه چهره هاي ماندگار به مديرمسئولي و سردبيري دکتر محمود اسعدي منتشر مي شود.

باقر ساروخانی تاکید کرد، جلوه خوبی از مجری‌های برنامه های کودک به نمایش گذاشته شود؛ چرا که آنها الگوی بچه‌ها می‌شوند.

در مراسم افتتاحیه سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه، دکتر باقر ساروخانی، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در سخنرانی با موضوع «کودک و رسانه» گفت: بحث ضرورت ایجاد رسانه‌ای برای کودکان از سال 1353 مطرح شد و بعد کتاب کودک و رسانه منتشر شد و این موضوع مورد توجه قرار گرفت که رادیو و تلویزیون در برنامه‌های خود چه پیامی برای کودکان دارد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: در دنیای باید برای برخی فیلم‌ها هزینه‌ای پرداخت کرد و برخی دیگر رایگان هستند که معمولا فیلم‌های رایگان، در دل خود اهداف فرهنگی دارند که نباید از آن غافل شد.

ساروخانی تصریح کرد: در بحث کودک و رسانه، چند موضوع مورد بحث و توجه است. اولین موضوع این است که کودک کیست؟ کودک مخاطب خاصی است. موجودی است که دروازه های فرهنگی اش باز است. دفاع ذهنی ندارد. شخصیت اساسی و پایداری در آنها وجود ندارد.

وی یادآورشد: وقتی کودکی پیامی می‌شنود نه تنها در ذهن بلکه در عمل پیاده می کند. قدرت اندیشدن و قوام ذهنی هنوز درآن وجود ندارد و اندیشه ها را سریع پیاده سازی می‌کند.

وی گفت: کودکان فضای تخیلی و باز دارند و تحملشان آن چنان نیست که فضا را کنترل کنند. بچه‌ها خوب می‌بینند و من همیشه توصیه کرده‌ام که جلوه خوبی از مجری‌ها به نمایش بگذارید؛ چرا که ایشان، الگوی بچه‌ها می‌شوند.

ساروخانی با طرح این سوال که، مدیریت رسانه در قبال کودک چه هدفی را باید نشانه بگیرد؟ اظهار کرد: تقویت هوش عقلانی و هوش هیجانی هدفی است که در رسانه برای کودکان باید دنبال شود. در قرآن به زیبایی به این نکته اشاره شده است که خداوند خطاب به پیامبر می‌فرماید: بشارت بده به بندگان که همه پیام‌ها را بشنود و از بهترین آنها، تبعیت کنند.همه چیز بر حول همین هوش عقلانی، قرار می گیرد که اول شک کنید و بعد بپذیرید.

وی افزود: هوش هیجانی هم هدف بزرگی است که بر اساس انسان‌هایی تربیت می‌شوند که بتوانند ارتباط هایشان را مدیریت کنند و بتوانند هم دیگر دوست داشته باشند.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: مدیریت رسانه، مدیریت چهارراهی است و باید همه جوانب را درنظرگرفت. آیا می توانیم به کودکی چهار ساعت خوراک ذهنی بدهیم و آیا این ظرافت وجود دارد.

وی گفت: یکنواختی برای کودک می تواند آسیب زا باشد و پیام را گوش نکند. باید از ابزارها و رنگ های خاصی در انتقال پیام به مخاطب استفاده کرد.

ساروخانی اظهار کرد: در مدیریت رسانه برای کودک، نکته مهم اجتناب از کتگوریسم است. به نظر من رسانه برخورد غریزه و فرهنگ است. غریزه چیزی است که در ذهن او وجود دارد و فرهنگ چیزی است که می خواهیم در ذهن او بگذاریم.

سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه شنبه 15 آبان از ساعت 8 تا 17، میزبان مراسم افتتاحیه، اختتامیه و کارگاه های تخصصی سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه است.در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.

 

علاقمندان می توانند  جهت دریافت مجموعه مقالات سه دوره همایش با دبیرخانه همایش به شماره 88477191 تماس حاصل فرمایند.

 

دکتر علي اکبر فرهنگي، استاد مديريت رسانه، چهره ماندگار مديريت و فوق دکتراي ارتباطات سازماني در مراسم افتتاحيه سومين همايش بين المللي مديريت رسانه در فرهنگسراي رسانه سخنراني مي کند.

 گفتني است سومين همايش بين المللي مديريت رسانه با حضور 6مهمان خارجي از کشورهاي ايتاليا. تونس، روسيه و هند و استادان و روزنامه نگاران روز شنبه 15آبان ماه از ساعت 8صبح تا 5:30بعدازظهر در فرهنگسراي رسانه برگزار مي شود.

http://media.iranelites.com/fa/news.php?rid=38

اقای افلاطون آماشوف نماینده مجلس ملی و رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان در سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه

به گزارش دبیرخانه سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه، آقای افلاطون آماشوف (Əflatun Amaşov) نماینده مجلس ملی و رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان در سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه سخنرانی خواهد کرد. 

نامبرده متولد 1957 بوده و از سال 2003 در سمت ریاست شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان است که مسئولیت اصلی هماهنگی و نظارت بر امور مطبوعات این کشور را بر عهده دارد. او دارای نگاه مثبتی در خصوص بسط مناسبات رسانه ای با ج.ا.ا است و تحصیلکرده رشته خبرنگاری در دانشگاه مسکو است.

 

پس از تشکیل جلسه هیئت‌علمی سومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه، کارگروه‌های علمی تشکیل و اعضای آن مشخص شد.


به گزارش دبیرخانه سومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه، به پیشنهاد دکتر علی‌اکبر فرهنگی و دکتر باقر ساروخانی (اعضای شورای سیاست‌گذاری)، جناب دکتر حسینی دانا به‌عنوان دبیر علمی همایش و آقای دکتر محمود اسعدی به‌عنوان رئیس همایش برگزیده شدند.

دکتر علی‌اکبر فرهنگی

استاد تمام مدیریت رسانه - چهره ماندگار مدیریت - فوق دکترای ارتباطات سازمانی - دکترای ارتباطات از دانشگاه اوهایو امریکا

جدیدترین کتاب های منتشر شده ایشان:

- رسانه و خبر (1394) انتشارات دانشگاه صدا و سیما
-  مدیریت رسانه (1393) دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها

عضو شورای سیاست‌گذاری همایش بین‌المللی مدیریت رسانه

 

دکتر باقر ساروخانی

استاد تمام جامعه‌شناسی؛ دكترای دولتی با درجه بسیار عالی از سوربن فرانسه

جدیدترین کتاب های منتشر شده ایشان:

- جامعه شناسی نوین ارتباطات (رسانه ها در جهان امروز) – 1393-  نشر اطلاعات

- روشهای تحقیق در علوم اجتماعی (1393)  پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

عضو شورای سیاست گذاری همایش بین‌المللی مدیریت رسانه

 

 

دکتر محمود اسعدی

استاد رشته مدیریت رسانه، طراح و دبیر همایش چهره‌های ماندگار، سردبیر و مدیرمسئول ماهنامه چهره‌های ماندگار، روزنامه‌نگار ارشد و تهیه‌کننده ارشد تلویزیونی

جدیدترین کتاب های منتشر شده از ایشان عبارتند از:

- نخبگان و تلویزیون؛ پژوهشی عملی در مدیریت رسانه (1394) انتشارات دنیای اقتصاد 

- روزنامه‌نگاری عملی؛ پژوهشی در مدیریت رسانه (1392) انتشارات آذرین مهر

رئیس همایش بین‌المللی مدیریت رسانه

 

برای مشاهده اسامی کمیته علمی سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه اینجا وارد شوید.

در راستای هدف اصلی همایش بین‌المللی مدیریت رسانه دکتر فرهنگی با تأکید بر اهمیت تعامل دانشگاه‌ها با مؤسسات و بنگاه‌های رسانه‌ای پیشنهاد تأسیس انجمن مدیریت رسانه را ارائه داد.
برای این منظور همایش بین المللی مدیریت رسانه اقدام به تشکیل انجمن علمی مدیریت رسانه ایران و ثبت نام علاقه مندان کرده است.

 

دکتر علی‌اکبر فرهنگی در جلسه هیئت‌علمی و مشاوران همایش بین‌المللی مدیریت رسانه با تأکید بر اهمیت تعامل دانشگاه‌ها با مؤسسات و بنگاه‌های رسانه‌ای به‌عنوان هدف اصلی این همایش و ضمن اشاره به برگزاری این همایش در سال گذشته گفت: ما در موقعیت جدید پسا برجام در آستانه گشودن ارتباطات بین‌المللی هستیم و ان‌شاءالله روزهای خوبی پیش رو داریم و باید با یک کار منسجم که بین اصحاب رسانه و استادان دانشگاه‌ها انجام خواهد شد این جزیره های پراکنده را به هم متصل کنیم.

دکتر فرهنگی چهره ماندگار مدیریت پیشنهاد کرد انجمن مدیریت رسانه تأسیس تا امور فوق به‌طور مستمر پیگیری و انجام شود.

شایان‌ذکر است به‌منظور عملی سازی این پیشنهاد، دبیرخانه همایش بین‌المللی مدیریت رسانه اقدام به جمع آوری مشخصات افراد برای عضویت در انجمن علمی مدیریت رسانه ایران کرده است و آمادگی خود را برای ثبت‌نام از علاقه‌مندان به عضویت در انجمن مدیریت رسانه اعلام می‌دارد.

برای این منظور سایت http://media.iranelites.com برای ثبت‌نام در همایش و دریافت اطلاعات کاربران در نظر گرفته شده است.

برای عضویت مشخصات خود را برای ما ایمیل کنید.

 

جلسه هیئت‌علمی و مشاوران سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه به منظور تعیین رئیس کنفرانس و دبیر علمی همایش برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه همایش بین المللی مدیریت رسانه، نخستین جلسه هیئت‌علمی و مشاوران سومین همایش بین المللی مدیریت رسانه با حضور پروفسور علی اکبر فرهنگی، پروفسور باقر ساروخانی، دکتر حسین انتظامی، دکتر محمود اسعدی و دکتر حسینی دانا برگزار شد. در این جلسه دکتر محمود اسعدی به عنوان رئیس کنفرانس و دکتر حسینی دانا به عنوان دبیر علمی همایش برگزیده شدند. لازم به ذکر است که سومین دوره این همایش در آبان ماه و همزمان با نمایشگاه مطبوعات برگزار میگردد.

دکتر باقرساروخانی استاد ممتاز دانشگاه تهران در جلسه هیئت علمی "دومین همایش مدیریت رسانه" با اشاره به برگزاری نخستین همایش مدیریت رسانه گفت: دکتر اسعدی هم شخصیت علمی و هم عملی در علم مدیریت و ارتباطات است و به خوبی بر ضرورت ارتباط آگاهانه بین دانشگاه ها و مراکز رسانه ای در "دومین همایش بین المللی مدیریت رسانه" تاکید می کند. من تحقق این پیشنهاد را ضروری می دانم چرا که ارتباط بین دستگاه اجرایی رسانه ای و مراکز نظریه پرداز دانشگاهی، به کارایی هر دو بخش می انجامد. دانشگاه های ما در برج عاج و دور از واقعیت جامعه نمی تواند مفید واقع شوند. همچنان که سازمان های رسانه ای بدون بازاریابی رسانه و اقتصاد توجه قادر به جلب و جذب و نگهداشت مخاطب نیستند.

در راستای هدف اصلی دومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه دکتر فرهنگی با تأکید بر اهمیت تعامل دانشگاه‌ها با مؤسسات و بنگاه‌های رسانه‌ای پیشنهاد تأسیس انجمن مدیریت رسانه را ارائه داد.

 

دکتر علی‌اکبر فرهنگی در نخستین جلسه هیئت‌علمی و مشاوران دومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه با تأکید بر اهمیت تعامل دانشگاه‌ها با مؤسسات و بنگاه‌های رسانه‌ای به‌عنوان هدف اصلی این همایش و ضمن اشاره به برگزاری نخستین همایش در سال گذشته گفت: ما در موقعیت جدید پسا برجام در آستانه گشودن ارتباطات بین‌المللی هستیم و ان‌شاءالله روزهای خوبی پیش رو داریم و باید با یک کار منسجم که بین اصحاب رسانه و استادان دانشگاه‌ها انجام خواهد شد این جزیره های پراکنده را به هم متصل کنیم.

دکتر فرهنگی چهره ماندگار مدیریت پیشنهاد کرد انجمن مدیریت رسانه تأسیس تا امور فوق به‌طور مستمر پیگیری و انجام شود.

شایان‌ذکر است به‌منظور عملی سازی این پیشنهاد، دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه آمادگی خود را برای ثبت‌نام از علاقه‌مندان به عضویت در انجمن مدیریت رسانه اعلام می‌دارد.

برای این منظور سایت http://media.iranelites.com برای ثبت‌نام در همایش و دریافت اطلاعات کاربران در نظر گرفته شده است.

نظر به سطح بالای علمی دومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه و با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به شرکت‌کنندگان در این همایش مدرک معتبر وزارت فرهنگ و ارشاد اهدا خواهد شد.

 

به گزارش دبیرخانه دومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه، نظر به سطح بالای علمی دومین همایش بین‌المللی مدیریت رسانه و با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به شرکت‌کنندگان در این همایش مدرک معتبر وزارت فرهنگ و ارشاد اهدا خواهد شد.

این گواهینامه برای افرادی که در کارگاه‌های آموزشی همایش نیز ثبت‌نام کنند دارای 10 امتیاز ویژه کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

بر اساس دستورالعمل صدور کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری، امکان عضویت در صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران با تسهیلات ویژه، تسهیلات فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر تسهیلات دولتی، صدور کارت خبرنگاری بین‌المللی برای مأموریت‌های خارجی، ارائه خدمات بیمه تکمیلی، دوره‌های آموزشی رایگان مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها و خدمات مشاوره حقوقی حرفه‌ای از جمله تسهیلاتی  است که به دارندگان کارت حرفه‌ای روزنامه‌نگاری تعلق می‌گیرد.

همچنین کمک‌هزینه آموزش زبان خارجی، تسریع در رسیدگی به تقاضای انتشار رسانه، قرار گرفتن در فهرست خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در پاسخ به استعلامات دستگاه‌ها برای ارائه خدمات حرفه‌ای و تسهیلات و  پرداخت بیمه (حداکثر به مدت شش ماه برای روزنامه‌نگارانی که به طور ناخواسته با رسانه خود قطع همکاری می‌کنند، مشروط به آنکه از تاریخ قطع همکاری به قبل، حداقل یک سال توسط رسانه محل اشتغال، بیمه شده باشند) از دیگر تسهیلات دریافت‌کنندگان این کارت است

http://media.iranelites.com.


اسامی اعضای شورای سیاست گذاری و کمیته علمی دومین همایش بین المللی مدیریت رسانه اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی دومین همایش بین المللی مدیریت رسانه؛ اسامی اعضای شورای سیاست گذاری و کمیته علمی دومین همایش بین المللی مدیریت رسانه به شرح زیر اعلام شد.
 دکتر علی اکبر فرهنگی

استاد مدیریت رسانه - چهره ماندگار مدیریت - فوق دکترای ارتباطات سازمانی - دکترای ارتباطات از دانشگاه اوهایو امریکا
عضو شورای سیاست گذاری و کمیته علمی همایش
   دکتر باقر ساروخانی
استاد تمام جامعه شناسی؛ دكترای دولتی با درجه بسیار عالی از سوربن فرانسه
دکتر حسن خجسته باقرزاده

نايب رئيس اتحاديه راديو تلويزيونهاي آسيا و اقيانوسيه (ABU)
عضو هیأت امنای دانشگاه صدا و سیما - مدیر با سابقه رسانه ملی (معاون صدا و معاون برنامه ريزي و نظارت سازمان صدا و سيما)
عضو شورای سیاست گذاری و کمیته علمی همایش
 


دکتر سید مرتضی موسویان

دکتری مدیریت استراتژیک - دارای سابقه رياست دانشكده‌ي صدا و سيما و مركز علمي كاربردي رسانه
دکتر سید محمد دادگران
دکتری روانشناسی ‌اجتماعی از دانشگاه سوربن پاریس


دکتر داوود نعمتی انارکی
 مدیر کل روابط عمومی صدا و سیمادکتر اکبر نصراللهی
مدیر کل نظارت و ارزیابی اخبار و برنامه‌های سیاسی صدا و سیما
دکتر محمود اسعدی (دبیر علمی همایش بین المللی مدیریت رسانه)
دکترای مدیریت رسانه - دبیر ستاد چهره های ماندگاردکتر سهیلا بورقانی فراهانی
دکتری مدیریت رسانه - مسئول برنامه ریزی آموزشی و فن آوری های نوین وزارت علوم، تحقیقات و فناوریدکتر حسین انتظامی 
معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

 دكتر سید محسن بني هاشمي
استاد دانشگاه صدا و سيما
   


دکتر سید وحید عقیلی
دکترای علوم ارتباطات اجتماعی دکتر حسن نجفی سولاری
رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاددکتر مجید رضائیان
دکترای روزنامه‌نگاری
 
 

  دکتر حمیدرضا حسینی دانا
دکترای مدیریت رسانهدکتر شهلا بهرامی رشتیانی
مدرس دانشگاه و مولف کتاب های مدیریت بحران و رسانه، سیاست گذاری و مدیریت رسانه و جامعه شناسی خبر

 دکتر محمدمهدی لبیبی
دکتری جامعه‌شناسی سیاسی- دانشگاه علامه طباطبایی


دکتر صدیقه ببران
دکتری علوم ارتباطات


دکتر حسین رضی
دکتری فرهنگ و ارتباطات


دکتر جلال غفاری قدیر
رئیس دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی دانشگاه امام حسین (ع)

دکتر عطاء الله ابطحی
دکتری مدیریت رسانه


دکتر امیر عبدالرضا سپنجی
دکترای علوم ارتباطات