شنبه, 27 بهمن 1397 ساعت 06:46

درّ نجف دردانه کربلا

درّ نجف دردانه کربلا

                                                                                                                                                                                    احمد اسعدی

حرکت به سمت وادی خود

پس از حدود بیست ساعت رانندگی، گذر از مرز چذابه، به نجف رسیده ایم، دریار درّ نجف، خانه­ی یار و حرم دلدار، خسته اما نمی شود پا به خانه عزیزترین عزیز هستی در قلب ها و جان ها گذاشت. به سمت کوفه از پی همان  نشانه ای می رویم که هر سال پذیرای تعداد زیادی از زائران است. خانه­ی شیخ علی آل مظفر، همو که بعدها در می یابیم از بازماندگان صاحب کتاب مشهور منطق ظفر است.

پای سفره آل مظفر

شیخ علی مظفر دیگر فارسی را کم و بیش می فهمد، بیشتر می فهمد تا گفتن و به راستی راهی دراز است بین فهمیدن و عمل کردن و سخن گفتن! او سال هاست که منزل خود را مهمانسرای اهل دل و زائران کرده است. شیخ علی در کسوت روحانی و متولی امام زاده سیدابراهیم الغمر رضوان ا... علیه نوه امام حسن (ع) است. امام زاده ای که پدر او حسن مثنی است.

شیخ علی آل مظفر درباره سیدابراهیم الغمر (فاصله مسجد کوفه تا امامزاده سیدابراهیم در کوفه تقریبا دو کیلومتر است) می گوید: زائران ایرانی و غیرایرانی تعلق گرفته و حقیقاً تمامی امکانات این بقعه پاک و متبرک در اختیار زائران است. افزون بر اماده سازی مکان مناسب برای اسکان، آماده سازی پذیرایی های ساده و بی الایش و همچنین ایجاد امکانات برای رسیدگی به نیازهای بهداشتی، خیل قابل ملاحظه ای از زوار(300 نفر) در خور تقدیر است. از همین رو و به رسم کمترین شکر و سپاس گزاری پیش رو را به جناب شیخ علی آل مظفر تقدیم می کند و از خداوند توفیق هر چه بیشتر را خواهان است و نیز طلب مغفرت برای والد محترم ایشان که سال ها مرام خود را مهمان نوازی زوار و خانه خود را محفل انس عاشقان حسین کرده بود...

*با ما در  خوانش این سفرنامه در بیست و چهارمین شماره چهره های ماندگار همراه شوید.

نظر دادن